Čeká vás výměna pračky nebo myčky? Zvládnete to svépomocí, nebo musíte volat odborníky?

Také přemýšlíte, kterou cestou se vydat? Všechno má své pro a proti, nicméně, než se vrhnete na výměnu staré myčky nebo pračky svépomocí, zvažte všechna možná úskalí a komplikace, které se mohou naskytnout:

 1. Netekoucí nebo poškozené přívody vody: Při odpojování staré myčky, či pračky a připojování nové bude potřeba manipulovat s přívody vody. Pokud jsou přívody opotřebované, mohou být netěsné nebo dokonce poškozené. To může způsobit únik vody, který může vést k poškození podlahy a okolního nábytku.

Profesionální instalatéři mají potřebné nástroje a znalosti, aby zhodnotili stav kohoutů a případně je rovnou opravili nebo vyměnili. Tím se minimalizuje riziko netěsností a úniku vody, které by mohly vést k větším problémům a finančním nákladům v budoucnosti.

 1. Nesprávné připojení kohoutků: Při připojování vodních přívodů musíte zajistit, že jsou správně připojeny k odpovídajícím horkému a studenému kohoutku. Pokud je provedeno nesprávné připojení, může to mít za následek špatné fungování myčky a problémy s teplotou vody.

 

 1. Nesprávné připojení odpadního potrubí: Při připojování odpadního potrubí je důležité zajistit správné odvádění vody z myčky i pračky. Nesprávné připojení nebo nedostatečné upevnění potrubí může způsobit úniky a znečištění okolí.

Starší budovy často trpí zanesenými nebo poškozenými odpadními potrubími, což může vést k obtížím s odvodem vody. Profesionální instalatéři mají nejen potřebné vybavení pro očištění odpadních trubek, ale také technické znalosti pro identifikaci a opravu případných problémů. Tím se zajišťuje efektivní a bezproblémový odtok vody z vašich spotřebičů.

 1. Elektrické problémy: Při manipulaci s elektrickými připojeními myčky a pračky je třeba být opatrný. Nesprávné připojení k elektrické síti může vést k poruše nebo dokonce k požáru. Je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny.

Instalace pračky a myčky vyžaduje znalost elektřiny a správné zapojení. Nesprávná instalace může vést k nebezpečí úrazu elektrickým proudem nebo dokonce požáru. Profesionální instalatéři mají odpovídající školení a zkušenosti v této oblasti, což zajišťuje bezpečnost a správnou instalaci vašich spotřebičů. Používají správné izolační materiály, chrání kabely a provádějí důkladné kontroly, aby se ujistili, že všechny součásti jsou správně připojené.

 1. Nemožnost správného umístění myčky: Při výměně vestavné myčky, či pračky se může stát, že nový spotřebič se fyzicky nevejde do prostoru, který byl vyhrazen pro ten starý. To může způsobit potíže s umístěním a vyžadovat dodatečné úpravy nebo změny.

Tyto situace zdůrazňují důležitost pečlivého plánování, řádné přípravy a znalosti potřebných postupů před výměnou staré myčky a pračky svépomocí. Pokud nejste zkušení s těmito úkony, může být snazší vyhledat pomoc odborníků, kteří zajistí rychlou, bezpečnou a správnou instalaci nových spotřebičů.

Zkrátka, někdy je snazší obrátit se na profi firmu, která má zkušenosti s výměnou spotřebičů a je obeznámena s nejnovějšími technikami a postupy.

Naši technici mají odborné znalosti a dovednosti, aby správně a bezpečně provedli instalaci. To minimalizuje riziko poškození spotřebiče nebo infrastruktury v domácnosti. Zároveň poskytujeme záruku na svou práci. To znamená, že pokud se objeví jakékoli problémy po instalaci, můžete se na nás obrátit. To vám dává jistotu, že instalace byla provedena správně a že budete mít podporu v případě potřeby. Chystáte se na instalaci domácích spotřebičů? Kontaktujte nás, rádi pomůžeme.

 

Vestavné trouby

U vestavných trub je nutné mít připravený montážní otvor v kuchyňském nábytku podle rozměrů a specifikací výrobce trouby. Doporučujeme dbát na zajištění dostatečných odvětrávacích otvorů v nábytku, které jsou nezbytné pro správnou funkci a dlouhou životnost spotřebiče. Elektrická zásuvka nebo svorkovnice 1x230v s proudovým jističem 16a, do které bude trouba připojena, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude trouba trvale instalována.

Varné desky plynové

U plynových varných desek je třeba mít připraven vyříznutý montážní otvor v pracovní kuchyňské desce podle rozměrů a specifikací výrobce varné desky. Je třeba vzít v úvahu i min. vzdálenosti varné desky a jejích komponentů od dalších překážek podle doporučení výrobce. Elektrická zásuvka nebo svorkovnice 1x230v s proudovým jističem 16a, do které bude varná deska instalována, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude trouba trvale instalována. Plynový kohout ve zdi s vnějším 1/2″ závitem by měl být ve vzdálenosti max. 1,5 m od místa, kde bude deska trvale instalována. Místnost, ve které bude deska naistalována, musí mít zajištěn přívod vzduchu podle aktuálního vydání příslušné normy. Varná deska je z výroby dodávána bez přívodní plynové hadice, která se vždy dodává při instalaci, jako zvlášť hrazený instalační materiál v potřebné délce.

Varné desky elektrické

U varných elektrických desek je třeba mít vyříznutý montážní otvor v pracovní kuchyňské desce podle rozměrů a specifikací výrobce varné desky. U indukčních varných desek je nutné dodržet specifické požadavky na dostatečné odvětrání spotřebiče.
Varná deska je z výroby dodávána bez přívodního el. kabelu, který se vždy dodává při instalaci jako zvlášť hrazený instalační materiál v potřebné délce. El. Svorkovnice 3x230v se samostatným jištěním 3x16a , do které bude trouba připojena, by měla být přístupná.

Ceník za montáž domácích spotřebičů

Kategorie A

 

 • spotřebiče volně stojící
 • pečící trouby volně stojící
 • mikrovlnné trouby volně stojící
 • lednice volně stojící

Cena 1650,- Kč s DPH

*cena instalace 2. spotřebiče 1250,- Kč s DPH
**každý další spotřebič 1035,- Kč s DPH

Kategorie B

 

 • vestavná: myčka, pračka, sušička, lednice
 • pečící trouby vestavné, mikrovlnné trouby vestavné
 • varné desky vestavné a plynové
 • odsavače par standardní, výsuvné, komínové

Cena 1950,- Kč s DPH

*cena instalace 2. spotřebiče 1650,- Kč s DPH
**
každý další spotřebič 1035,- Kč s DPH

Služba instalace spotřebiče obsahuje:

 • Doprava technika
 • Demontáž starého spotřebiče usazení a připevnění spotřebiče do připraveného montážního otvoru (viz. Montážní
  připravenost)
 • Připojení spotřebiče k přívodu el. proudu, plynu
 • Seřízení spotřebiče a seznámení zákazníka s obsluhou
 • Potvrzení o provedení odborné instalace

Cena nezahrnuje instalační materiál a vícepráce (např. zvětšení instalačního otvoru, zvětšení otvoru pro rozvody, atd.), které hradí zákazník přímo servisu.

Spokojenost zákazníků

Velmi dbáme na kvalitu našich služeb. Díky tomu naše služby využívají nejen zákazníci napřímo, ale také poskytujeme služby pro segment e-commerce a další společnosti.

S radostí poskytujeme služby například klientům společností Mall.cz, CZC.cz a GLOBAL ASSISTANCE a.s.

Rychlý kontakt

702 057 021
info@sofesto.cz

Pracovní doba

8:00 – 17:00
Pondělí  – Pátek

Sídlo

V bytovkách 758/22
Praha 10

Napište nám