Koupili jste spotřebič a uvítali byste odbornou pomoc s instalací a montáží? Tuto službu poskytujeme nejen firmám a prodejnám, ale i zákazníkům napřímo. Naši technici disponují nejen potřebným nářádním, ale také osvědčením pro montáže a opravy včetně plynových zařízení.

Poskytujeme služby
po celé ČR! Volejte: 722 973 535

Koupili jste spotřebič a uvítali byste odbornou pomoc s instalací a montáží? Tuto službu poskytujeme nejen firmám a prodejnám, ale i zákazníkům napřímo. Naši technici disponují nejen potřebným nářádním, ale také osvědčením pro montáže a opravy včetně plynových zařízení.

 

Poskytujeme služby
po celé ČR!

Jak to probíhá

Ve chvíli, kdy máte objednaný spotřebič a víte datum doručení, stačí nás kontaktovat a domluvit termín montáže. Volejte: +420 722 973 535
Instalujeme: varné desky, trouby, odsavače par, myčky, pračky, sušičky, lednice… Elektrické i plynové spotřebiče, volně stojící i vestavné. 

Montážní připravenost

Níže uvádíme popis tzv. montážní připravenosti, kterou po vás budeme požadovat před instalací spotřebiče. Montážní připravenost je stav spotřebiče, kuchyňského nábytku, montážních stěn, přívodů a odpadů, která dovoluje našemu technikovi nainstalovat spotřebič v domluveném čase k vaší spokojenosti. U všech typů instalace může být k základní ceně instalace doúčtována cena tzv. instalačního materiálu. Jedná se např. o el. napájecí kabely, prodloužení přívodních a odpadních hadic, plynové hadice, upínací spony, těsnění apod.

Vestavné trouby

U vestavných trub je nutné mít připravený montážní otvor v kuchyňském nábytku podle rozměrů a specifikací výrobce trouby. Doporučujeme dbát na zajištění dostatečných odvětrávacích otvorů v nábytku, které jsou nezbytné pro správnou funkci a dlouhou životnost spotřebiče. Elektrická zásuvka nebo svorkovnice 1x230v s proudovým jističem 16a, do které bude trouba připojena, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude trouba trvale instalována.

Varné desky plynové

U plynových varných desek je třeba mít připraven vyříznutý montážní otvor v pracovní kuchyňské desce podle rozměrů a specifikací výrobce varné desky. Je třeba vzít v úvahu i min. vzdálenosti varné desky a jejích komponentů od dalších překážek podle doporučení výrobce. Elektrická zásuvka nebo svorkovnice 1x230v s proudovým jističem 16a, do které bude varná deska instalována, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude trouba trvale instalována. Plynový kohout ve zdi s vnějším 1/2″ závitem by měl být ve vzdálenosti max. 1,5 m od místa, kde bude deska trvale instalována. Místnost, ve které bude deska naistalována, musí mít zajištěn přívod vzduchu podle aktuálního vydání příslušné normy. Varná deska je z výroby dodávána bez přívodní plynové hadice, která se vždy dodává při instalaci, jako zvlášť hrazený instalační materiál v potřebné délce.

Varné desky elektrické

U varných elektrických desek je třeba mít vyříznutý montážní otvor v pracovní kuchyňské desce podle rozměrů a specifikací výrobce varné desky. U indukčních varných desek je nutné dodržet specifické požadavky na dostatečné odvětrání spotřebiče.
Varná deska je z výroby dodávána bez přívodního el. kabelu, který se vždy dodává při instalaci jako zvlášť hrazený instalační materiál v potřebné délce. El. Svorkovnice 3x230v se samostatným jištěním 3x16a , do které bude trouba připojena, by měla být přístupná.

Ceník za montáž domácích spotřebičů

Kategorie A

 

 • spotřebiče volně stojící
 • pečící trouby volně stojící
 • mikrovlnné trouby volně stojící
 • lednice volně stojící

Cena 1650,- Kč s DPH

*cena instalace 2. spotřebiče 1250,- Kč s DPH
**každý další spotřebič 1035,- Kč s DPH

Kategorie B

 

 • vestavná: myčka, pračka, sušička, lednice
 • pečící trouby vestavné, mikrovlnné trouby vestavné
 • varné desky vestavné a plynové
 • odsavače par standardní, výsuvné, komínové

Cena 1950,- Kč s DPH

*cena instalace 2. spotřebiče 1650,- Kč s DPH
**
každý další spotřebič 1035,- Kč s DPH

Služba instalace spotřebiče obsahuje:

 • Doprava technika
 • Demontáž starého spotřebiče usazení a připevnění spotřebiče do připraveného montážního otvoru (viz. Montážní
  připravenost)
 • Připojení spotřebiče k přívodu el. proudu, plynu
 • Seřízení spotřebiče a seznámení zákazníka s obsluhou
 • Potvrzení o provedení odborné instalace

Cena nezahrnuje instalační materiál a vícepráce (např. zvětšení instalačního otvoru, zvětšení otvoru pro rozvody, atd.), které hradí zákazník přímo servisu.

Spokojenost zákazníků

Velmi dbáme na kvalitu našich služeb. Díky tomu naše služby využívají nejen zákazníci napřímo, ale také poskytujeme služby pro segment e-commerce a další společnosti.

S radostí poskytujeme služby například klientům společností Mall.cz, CZC.cz a GLOBAL ASSISTANCE a.s.

Rychlý kontakt

702 057 021
info@sofesto.cz

Pracovní doba

8:00 – 17:00
Pondělí  – Pátek

Sídlo

V bytovkách 758/22
Praha 10

Napište nám